Zegarek wizytowy powinien współgrać z eleganckim strojem – garniturem czy frakiem. Najlepiej sprawdzają się tu klasyczne zegarki męskie, z czytelną, prostą tarczą, bez ozdobnych elementów czy krzykliwych kolorów paska. Na wieczorowe spotkania, dancingi, rauty czy bale panowie mogą pozwolić sobie na bardziej śmiały design. Dobrze, by zegarek nadal pozostawał w klasycznym stylu, ale można go uatrakcyjnić i wyróżnić bardziej ozdobną formą. Oczywiście w taki sposób, aby harmonijnie komponował się z wieczorowym strojem.

Czy wiesz, że... Sportowe zegarki męskie wybierają najczęściej panowie, którzy preferują mniej zobowiązujący styl, a często są również aktywni fizycznie. Taki zegarek może być bowiem zaopatrzony w wiele funkcji, przydatnych podczas uprawiania różnych sportów.

Zegarki damskie, oprócz swojej podstawowej funkcji, spełniają także rolę biżuterii. Panie mają większą dowolność w wyborze chronometrów, zarówno odnośnie do ich kształtów, jak i pasków: te mogą być klasyczne (grubsze, cieńsze, wykonane z różnych materiałów), w formie bransolety czy łańcuszka.

Gdzie kupić zegarki męskie oraz damskie? Już nie trzeba szukać sklepów zegarmistrzowskich, które zazwyczaj znajdują się w dalszej okolicy. Teraz, nie wychodząc z domu, można kupić zegarki męskie oraz damskie w wielu sklepach internetowych, np. w sklepie Dolinski.pl. Wystarczy wejść na stronę sklepu, przejrzeć katalog oferowanych zegarków i wybrać odpowiadający nam model.