Wakacje 1853 roku. Charles-Félicien Tissot wraz ze swoim synem, zegarmistrzem, zakłada sklep o profilu zegarmistrzowskim. Ale to nietypowy sklep, gdyż części do zegarków produkowane są w prywatnych domach wyspecjalizowanych w tej dziedzinie pracowników. W sklepie montuje się złożone elementy do zegarków, a następnie sprzedaje czasomierze. W miasteczku Le Locle można kupić u Tissota zegarki kieszonkowe, zegarki damskie i męskie na łańcuszku, a także chronometry wysyłane głównie na eksport do Stanów Zjednoczonych. Wkrótce potem ekspansja zegarków Tissot poszła również w kierunku Rosji.

Pod koniec pierwszej dekady XX wieku sklep przemienił się w manufakturę, w której stosowano już półfabrykanty. W 1930 roku z połączenia dwóch firm: Tissot i Omega powstała pierwsza szwajcarska spółka zegarmistrzowska SSIH, która w tym samym roku wyprodukowała pierwszy na świecie niemagnetyczny zegarek na rękę. Tissot jest także wynalazcą pierwszego samonakręcającego się zegarka i pierwszego plastikowego czasomierza. W 1998 roku spółka weszła w skład Swatch Group.

Zegarki Tissot, z doskonałą konstrukcją i bardzo oryginalnym wzornictwem, są ponadczasowe. Zegarki damskie cieszą się wielką popularnością zwłaszcza u kobiet, które stawiają na mocno indywidualny styl i znakomitą jakość. Zegarki męskie kreują modę dla panów od wielu lat. Nowoczesne, wyposażone w wiele funkcji, takich jak m.in. kompas, podświetlenie, temperatura otoczenia czy ciśnienie sprawiają, że chce je mieć na ręce każdy prawdziwy mężczyzna.